AktywnośćJazda na rowerze Dystans153.52 km W terenie75.00 km Czas w ruchu09:57 Vśrednia15.43 km/h VMAX55.70 km/h
Temp.22.0 °C SprzętRock Machine Flash
Wielka Izerska Wyrypa 2011
Wielka Izerska Wyrypa 2011

WSTĘP

Kolejna impreza na orientację w ramach Pucharu Polski. Pogórze Izerskie. Pierwszy raz na rowerze w tych stronach. I zapowiada się groźnie. Organizatorzy zapowiedzieli, że najlepsi podjadą wyżej niż na Rysy. Przyjeżdżamy z Moniką w piątek po 22 ale sekretariat jeszcze pracuje. Szybka i sprawna rejestracja i idziemy się rozpakować. Na miejscu oczywiście sporo znajomych twarzy :-) Wieczorna pogaduchy zamieniają się w nocne, co niektórym bardzo przeszkadza. Zresztą jak się potem okaże im wszystko przeszkadza. Ciekawe, że tylko im :-) Nawet cykanie :-)

Wczesna pobudka, śniadanie, pakowanie, ubieranie się. Ogólnie nie chce mi się. Bardzo. Nie wiem, czy to zmęczenie całym tygodniem, czy wczesna pora ale nie czuję żadnej adrenaliny. 6:20 odprawa techniczna. Dowiadujemy się, że są dwie trasy: wschodnia i zachodnia. Zaczynamy od dowolnej, potem wracamy do bazy i druga trasa. Ok, można zostawić część rzeczy w bazie.

PĘTLA ZACHODNIA

Zaczynamy od kierunku zachodniego. Rozdanie map i planowanie trasy.

Którędy jechać? © djk71


Ruszamy w stronę zakładu karnego. Robi wrażenie ale nie ma czasu na zdjęcia. Jedziemy na PK W08 - zakręt ścieżki. Fajnie się jedzie ale dziwnie ciężko. Punkt jest obok jeziorka. Jest jeziorko ale nie widać punktu. Jeden z wędkarzy chce nam pomóc ale i tak nie wie czego szukamy. Wracamy i znajdujemy właściwą ścieżkę. Ponoć jest tu rowerówka. Ten kto ją wyznaczył robił to chyba zza biurka. Do tego strasznie mokro. Ciężko. W końcu docieramy do punktu. Teraz już będzie lepiej ;-)

Jedziemy na W10 - skrzyżowanie ścieżek. Tu jeden, jedyny raz posiłkujemy się powiększeniem punktu, bo z głównej mapy niewiele widać. Udaje się bez problemu odnaleźć punkt. Bez problemu jeśli chodzi o nawigację, bo warunki…

Mokro © djk71


W drodze na W11 - skrzyżowanie ścieżki i strumienia - robi się ciepło. Monika się rozbiera.

Rozbiera się, czy ubiera? © djk71


Punkt znaleziony bez problemu, tylko mostek trochę dziurawy.

W nocy mogłoby być dziwnie na tym mostku © djk71


Jedziemy W13 - opis j.w. - podjazdy i zjazdy. Dojeżdżamy do skrzyżowania, jakieś 130m stąd powinna być ścieżka, która doprowadzi nas do punktu. Nie ma. Spotykamy Asię i Roberta, też nie mogą znaleźć punktu. Przedzieramy się komuś przez podwórko. Trudno zaciekawionym mieszkańcom wytłumaczyć czego szukamy :-)

Mokro, pokrzywy… Nagle z krzaków dobiega głos: Tu coś jest! To to :-) Jeden z miejscowych naprowadza nas na punkt, który jest źle zaznaczony na mapie ;-)

Jedziemy szukać W14 - słupka granicznego 11/85 - w dołku. Mijamy się kilkukrotnie z naszymi rywalami z poprzedniego punktu :-) W końcu na azymut trafiamy do Czech.

Na granicy © djk71


Teraz tylko odnaleźć punkt. Bez problemów.

Dziwne słupki graniczne © djk71


Do W12 - kolejnego skrzyżowania ścieżki i strumyka - decydujemy się jechać przez Czechy. Super droga. Trochę zjazdów i podjazdów. Punkt odnaleziony bez problemu. Dalej błotniście. Mocno.

Kolejny cel to W09 - skała na szczycie - czyli Czubatka. Fajny podjazd. Wybieram skrót i część trzeba podprowadzić ;-)
Fajny widok.

Czubatka © djk71


Chwila oddechu żeby zaplanować resztę trasy.

Którędy © djk71


Szutrowy zjazd i zmierzamy w stronę W07 - świetlica - przystanek. Tu czekają na nas banany, drożdżówki i woda. Korzystamy tracąc kilka minut. Potrzebujemy chyba jednak odpoczynku.

Ruszamy w stronę W06 - zachodni brzeg stawu. Wzdłuż torów męcząca przeprawa ale punkt odnaleziony dość szybko, choć niewiele brakło a byśmy się zapuścili w gęstwinę nie zauważając biegnącej obok ścieżki :-)

Jeziorko © djk71


Trochę okrężnie, przez Jerzmanki docieramy do Gozdanina. Tam wjeżdżamy prawie gospodarzowi na podwórko, ale po chwili już trafiamy do lasu i na W04 , czyli zagłębienie terenu.

Wracamy do Gozdanina i rowerówką jedziemy do W03 - GRODZISKO na szczycie. Przed punktem oznakowanie trasy nam ginie i zamiast jechać trasą wbijamy się na szczyt najbardziej chyba stromym podejściem wpychając tam rowery.

Stromo © djk71


W01 - na szczycie - odnajdujemy dość szybko.
W Henrykowie musimy obić na południe aby dojechać do przedostatniego punktu na tej mapie czyli W02 - piaskownica - zachodnia ściana. Mnóstwo pięknych asfaltowych dróg prowadzi na południe, nasza okazuje się być polną :-(

Chwilę wcześniej mały popas pod sklepem.

Piaskownię z rozpędu mijamy ale na szczęście po jakiś 150m korygujemy błąd.

Piaskownia, czy piaskownica? © djk71


Jeszcze tylko jeden punkt -- W05 - przydrożny jar. Namierzony bez problemu i wracamy do bazy. Komplet punktów z pierwszej mapy i jest godzina 16:00. Hmm. Chcąc zaliczyć wszystkie punkty to w połowie trasy powinniśmy być co najmniej o 14:30. czyli 1,5 h w plecy. Ale nie jest źle. Niestety na przepaku spędzamy prawie pół godziny. Drożdżówka, uzupełnienie płynów, toaleta… za długo. BTW: Na mecie okaże się, że najlepsi byli na przepaku przed południem :-)

PĘTLA WSCHODNIA

Ruszamy na E01 - koniec ścieżki w wąwozie. Już na początku się gubimy, potem się męczymy na podjeździe i w końcu… horror. Gubimy ścieżkę i… żniwa… czyli jakieś 40 minut przedzieramy się przez pola. Porażka.

Wcześniej rzut oka na Lubań.

Widok na Lubań © djk71


W końcu docieramy do jakiejś drogi zjeżdżamy do asfaltu. Odnajdujemy zielony szlak i dojeżdżamy do punktu. 17:45, czyli prawie dwie godziny od zakończenia pierwszego etapu. Porażka.

Modyfikujemy plany. Mało czasu więc tylko szybkie punkty. Dojeżdżamy do Leśnej, a stamtąd w kierunku Zamku Czocha. Czuć zmęczenie. Znów podjazdy. E10 to drzewo w zagłębieniu terenu - odnajdujemy szybko. Jedziemy do Złotego Potoku, gdzie czeka na nas żurek. Szkoda czasu ale potrzebujemy czegoś ciepłego. Dobry żurek, ale tracimy tu jakieś 20 minut.

Po drodze widzimy jak koledzy (bodajże z Ustronia) walczą z łańcuchem. Ratujemy ich narzędziami i jedziemy dalej.

Kierunek: E12 - pod mostem. Bez problemu. Dochodzi dwudziesta. Chcę zaliczyć chociaż jeszcze jeden punkt ale Monika boi się, że nie zdążymy wrócić. Dziwne, zwykle było odwrotnie. To ja się o to obawiałem.

W końcu decydujemy się na powrót. Główną drogą, przez Gryfów, Olszynę i Lubań. Szybko. Mimo zmęczenia bardzo szybko. Nie mamy mapy Lubania więc decydujemy się zapytać kogoś o drogę na stacji. Akurat wychodzi jakaś rowerzystka i wskazuje nad drogę. Wciąż szybkim tempem docieramy do mety o 21:04. Mieliśmy jeszcze prawie godzinę zapasu.

PODSUMOWANIE
Wspaniały makaron na kolację i kolejne wieczorno-nocne pogaduchy. Sympatyczny wieczór, choć wszyscy jesteśmy zmęczeni. Rano pakowanie, śniadanko i ceremonia zakończenia imprezy. Rozdanie nagród, tombola…. Do samego końca profesjonalnie.

W Open lądujemy na 32 miejscu. Wśród kobiet Monika jest czwarta, a ja jestem na 29 miejscu (jeśli dobrze policzyłem).


Ogólnie jedna z fajniejszych imprez, na których byliśmy. Inna sprawa, że mam wrażenie, że większość imprez jest na coraz lepszym poziomie. Tu jednak muszę postawić wielką "Szóstkę" organizatorom. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Do perfekcji. Zawsze mówiłem, że najlepszą imprezą jest Bike Orient. I tak jest, ale Wyrypa rośnie na groźną konkurencję. Naprawdę fantastyczna organizacja. Wielkie dzięki. Tak trzymać ;) I do tego jeszcze świetne trasy. Nastawiałem się co prawda na góry, ale i tak było pięknie. Jak to mówili w jednym z filmów: Bunkrów nie ma ale i tak jest zaj… :-)

Komentarze

djk71
06:38 poniedziałek, 29 sierpnia 2011
wschodnietriady
I tak się czułem. Przede wszystkim czułem się zadowolony, co niezbyt często mi się zdarza :-)
wschodnietriady
22:10 czwartek, 25 sierpnia 2011
Gratulacje! Każdy kto ukończy WIW może czuć się zwycięzcą. Zwłaszcza, że rok temu nikomu nie było dane! Część wschodnia była łatwiejsza nawigacyjnie lecz bardziej wymagająca kondycyjnie. Mam podobne wrażenia: piękny, niezapomniany maraton!
djk71
23:10 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
alistar
Trasa i okolica naprawdę super. Dzięki. Zaraz tam świry... :-)
Niewe
Wszyscy to wiedzieli (prawie) :-) Dzięki ;)
Niewe
19:18 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
W nocy "cykali"?
Od tego chyba jest noc właśnie ;)
A w ogóle to gratulacje.
alistar
19:17 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Ładne widoczki mieliście, choć miejscami nieco mokro ;)
Gratulacje!
Niezłe z Was świry :)
djk71
17:26 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
biber
Dzięki. Po prostu świetna impreza była więc relację się łatwo pisało ;-)
agenciara
Była... do tego słońce dawało nieźle w kość :-(
Guliwer555
Dzięki. Nie wątpię. Każdy punkt miał chyba swój "urok" :-)
Jurek57
Szkoda, że Cię nie było ale wierzę, że się w końcu spotkamy na takiej imprezie. A pytanie jest... do Moniki :-)
WrocNam
Dzięki ;-)
kosma100
Widoki były to robiłem zdjęcia... ;-)
Również dzięki.
amiga
Rekreacyjnie też jest tam co robić :-)
A jura... czekam na propozycje :-)
mnowaczy
Oj wesoło było. Kapitalna impreza i kapitalna atmosfera.
Wierzę, bo pierwszy raz od dawna czułem jeszcze dziś nogi :-)
theli
Najlepsze było jak w ostatni dzień skarżyli się orgom, że reszta nie potrafiła się dostosować :-) I w nocy cykali :-)
theli
09:55 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Darek: ładnie pojechaliście :) Kolesie przy drzwiach byli nieźli. Czekałem tylko aż dostaniemy opieprz za wychlapanie ciepłej wody ;)
mnowaczy
08:14 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Fajnie było posiedzieć, pośmiać się i pospożywać.
Jakbyś zaliczył wszystkie punkty to byś za górami nie tęsknił, zapewniam :)
amiga
07:51 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Okolica piękna, ale wolałbym tam pojechać rekreacyjnie i rozłożyć dystans na 2 dni. W góry pewnie się zdecyduję pojechać dopiero w przyszłym roku. Poćwiczę jeszcze na jurze :)
Niemniej gratuluję pięknego dystansu
kosma100
06:50 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Robiłeś mi zdjęcia jak się przebieram???
A ja byłam przekonana, że podziwiasz widoki patrząc w drugą stronę.
Dobrze, że nie zrobiłeś i nie umieściłeś następnych zdjęć z akcji przebierania ;-)
Super impreza, super weekend :-)
Dzięki jeszcze raz za towarzystwo ;-)

Pozdrawiam
WrocNam
02:57 poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Świetny opis niezłej imprezy.
Gratulacje!
Jurek57
20:13 niedziela, 21 sierpnia 2011
Zazdroszczę.Następnym razem się wkręcę.
Darek czy Monika musi to "robić" na drodze przepraszam za wyrażenie "publicznej".
pozdrawiam
Guliwer555
19:38 niedziela, 21 sierpnia 2011
Dobra relacja :) Ale i tak ominęło Cię kilka ciekawych punktów. Błoto dało się wszystkim we znaki. Jak to na wyrypie nie było lekko ;) Pozdrawiam
Aga
19:20 niedziela, 21 sierpnia 2011
40 minut przedzierania się przez pola..... to musiała być ma.sa.kra :)
biber
18:54 niedziela, 21 sierpnia 2011
Świetna relacja, wiatru w plecy!
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa dziki
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]